4

Küçült beni Tanrım!

Duygu Can 25 Mart 2014

Beni Gerçek’leştir Tanrım!

Bu Dünya’ya yolladı isen, gerçek kıl bedenimi, ruhumun kimselere ait olmadığını, herkesden sakla. Duvarlarımda duran çeşitli rengi silik kıl. Beni, anla! Beni, beni anlayanların içine yolla! Savaş çıksa kucağına sığınabileceklerim arasında beni sakla.

Yok, artık beni büyüt felan demeyeceğim. Aksine, Beni küçült Tanrım! Kimseye gözükmeden mutlu olayım, elime yapışmış buketleri kimseye göstermeyeyim. Kıskanmasınlar maskelerimi. Her gün değiştiriyorum ya , çeşit çeşit takıp simamı eskitmiyorum. Girdiğim rollerin icabı olarak kullandığım tak-çıkar gülüşlerimi bedenimden soy. Çıkmazlarımın sonuna ÇIKMAZ diye yaz da her defasında içime umut koyma! Masallarımın sonunu güzel yaz, hayallerimin ucunu açık tut. Denizlerimin rengine mavi kat, suyumdan lekeleri çek çıkart.

Yani küçült beni Tanrım!

İnsanların gözünde, kendi gözünde ve hatta benim gözümde küçült beni. Küçültte kimse bakmasın mutlu azıklarıma. Kimse bohçamdaki ucu kopmuş poaçaya imrenmesin. Kimse gözlerimin renginden imalar çıkarmasın. Kimse ruhuma sinsice dokunmasın!

Her giden geminin yolumu durdurup beni içine almasını önle. Gemilerin beni görmemelerini, bulmamalarını sağla. Bindiğim bir gemi olacaksa da , olmasın kendini Nuh’un gemisi gibi hissetmedikten sonra…

Bin türlü meyvenin tadını bir lokmada sunacakların katılım listesine beni de ekle. Küçük, yer kaplamaz sevdalarda beni eyle.

Şimdi beni küçült Tanrım, kimse görmesin, kimse söz etmesin rüyalarıma. Biraz dinlendir , biraz güzel söz  fısılda kulağıma.

Denediğim hayatların içinde kalamıyorum, beni kendime sakla!…

Yorumlar (4)

   • ibrahim bölükbaşı 30 Mart 2014, 15:55

    sevgili hocam yazılarını okurken senin o güzel dünyana giriyorum.o güzel duygularını içselleştirerek yaşıyorum.çok muhteşem yazıyorsun mesajın ruhuma ve kalbime dokunuyor.çok teşekkür ederim.güzel dünyana zaman zaman bizi kabul etmenizden dolayı çok teşekkür ederim.bütün yazılarını okuyorum.çok mutlu oluyorum.iyiki seni tanıdım iyiki varsın güzel yavrun ile çok mutlu ol inşaallah senin çok mutlu olmaya çok fazla hak ediyorsun yüce rabbim sana iki dünya saadeti ve versin.aminn sevgilerimle i.bölükbaşı

    • Duygu Can

     İbrahim Bey, öyle güzel ki yorumunuz, tekrar tekrar okuyorum. Benim ve yazılarım hakkındaki bu güzel düşüncelerinize çok seviniyorum. İnşallah sizin de sağlıkla geçireceğiniz güneşli günleriniz olur. Biz, hep yazışmaya, birbirimizin iyiliği için içtenlikle dua etmeye devam ederiz. İyi ki öğretmenlik deneyimimde sizinle tanışmışım. Çok mutluyum. Sevgi ve saygılarımla size gerçekten teşekkür ederim. :)

Yorum Yapın